Yollara sergi açmak serbest ...

Gönen Esnafı Artık Özgür

     Çarşı içindeki dükkan sahipleri artık yollara istedikleri gibi mallarını serebiliyorlar.

    Ana caddeler üzerine de sattıkları mallarını yolun ortasına rahatça serebilen esnafın komşuları da uygulamadan çok memnun olduklarını söylüyorlar.

    Konuyla ilgili açıklama yapan bazı esnaflar, komşularımız böyle görüldüğü gibi yolun ortasına kadar malalrını koyabiliyorlar. Kimse kimseye karışmıyor, belediye başkanımızda  bu yollardan  zaten geçmiyor, zabıtalar da uğramıyorlar, uğrasalar da  zaten  birşey demiyorlar. Herhalde yolları tıkamak, insanların geçiş haklarını engelemek serbest olmuş.  Bu özgürlük başka hiç bir ülkede ve şehirde yok muş, sadece Gönene hasmış.  Yol kapatılmış sa vatandaşlar da öbür tarafdan dolaşıversinler ne olacak, yetkililerimize, ilgililerimize sonsuz teşekkür ederiz. dediler.

     Yoldan geçen vatandaşlar da yaptıkları açıklamada; işte esnaf dediğin böyle olacak, dükkanı dar geliyorsa yolun ortasına kadar koyabilmeli, amaç mallarını göstersin, iyi satsın. Biz de öbür sokaktan geçiveririz, üzerinden atlayıveririz.  Yol bizim hakkımız sa onlarında depolama hakkı var. Varsınlar bütün yolları kaplasınlar. Biz bu uygulamadan son derece memnunuz, emeği geçenlere teşekkür ederiz dediler.1909 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret412738
Çobanla Başbaşa
Emlak Videoları
Keşif TV Ptogramları
satılık Araziler
Köyler Mahaller
Gönen Köyleri
Manyasın Köyleri
Hava Durumu
Anlık
Yarın
32° 34° 17°
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68495.7077
Euro6.28036.3054