Artık Belediye Başkanını Biz Belirleyeceğiz ….

Artık Belediye Başkanını Biz Belirleyeceğiz ….

Seçimler yaklaşıyor, siyaset havaları da iyiden iyiye kızışmaya başladı.

 Herkes kafasına göre anket yapıyor, yorum yapıyor. Tabiiki bireysel çıkarları ve beklentileri olanların yorumları ve anketleri bana saçma sapan ve tutarsız  geliyor. Herkes nefsine, dünyalık ve ferdiyetçilik egosuna göre  beklenti  içinde. Toplumu, halkı, Göneni düşünen yok.  Kaplıcada  bir çalışanla görüşüyorum, mevcut başkandan ümüdi kestik, kime sokulalım da yeni dönemde şeyimizi garantiyelim derdinde. Dışarda olanlar da kime sokulayım, yanaşayım da ileride bir yere kapak atayım derdinde. Öncelikle şu belediye arpalıklarının başında olan kaplıcalar özelleştirilmeli. Bak o zaman hesaplar nasıl değişiyor, yorumlar ve anketler nasıl  güzelelleşiyor.

     Eski siyasi atıklardan bazıları kendilerini bulunmaz hint kumaşı zannederek, Gönen’e yaptıkları kötülükleri halkın unuttuğunu ve kendilerini yeniden Gönen siyasetine kakalayabileceklerini zannederek  hayale kapılmışlardı ki, bunun farkına varıldı ve bertaraf edildi.

   Bertaraf edilmesi gereken daha çok konu ve kişi var. Artık Gönen de temiz siyaset, ak siyaset, dürüst ve ilkeli siyaset olmalı. Olmasının zamanı geldi ve geçti bile. Dürüst ve düzgün insanlar  artık ortaya çıkmalı, çıkarılmalı.

  Böyle siyaset mi olur, belediye başkanı ile ilçe başkanı ayrı yerde,  il meclis üyeleri  ayrı yerde. Bölünmüş, kopuk bir yönetim. Hizmet varmı yok,  bölünmüş yapıdan hizmet mi doğar.

   Şehrin muhtelif  yerlerine  arap ülkelerinde  görüldüğü gibi koskocaman  posterler  asılarak  halka hizmet yapılıyorsa  ....

    Yeni dönem geliyor. Yeni dönemi artık daha  güzel günler için planlamalıyız.  Yerel basın  yeni dönemde etkili olamayacağa benziyor. Herkes kendi gazetesini çıkarınca  gerçekler, doğrular, sağlıklı kararlar oluşamıyor. Burada devreye sosyal medya giriyor. İnşallah yeni  Gönenin inşasını bu sosyal medya belirleyecek. Tabiiki sosyal medyada da sahte isimler çıkacak, iftiralar, alçaklıklar sergilenecek bunlara da dikkat etmek lazım.

  İsmi, sanı belli olmayanların paylaşımlarını görmemek, muhatat almamak en isabetlisi.

Sosyal medya ile, iyi paylaşımlarla, cemiyet menfaatleri güdülerek   belediye başkanını da, sivil toplum kurumlarının temsilcilerini de, siyasetçileri de  halk yani bizler belirleyeceğiz.

  Daha önce son anda tombaladan  tavşan çıkaran düzenbazlara  ve onların şu andaki aktif çıraklarına artık ne olur geçit vermeyelim.

    Her türlü menfaat ve çıkarlarını sağlarken mutlu  olanların, çıkarları bittiğinde imzamızın farkına varamadık diyenleri de Gönen halkı  iyi tanımalı. İmza namustur, öylesine attık denemez.

   Balıkesir Milletvekilleri Gönen'e gelince Yıldız otelde yemek yiyip, toplantı yapıp bol bol  nutuk atarken, onları alıp Gönen- Yenice arası  yolun olduğu yere götürüp  bu  yol çilesi ve rezaleti  ne olacak, bu köylünün perişanlığı ne zaman bitecek  diyemeyen, masaya yumruğunu vuramayan  yerel siyasetçilerimizide  buradan kınamak isterim.

    Marifet facebokda nasihatlar, paylaşımlar  yapıp, müstear  isimlerle siyasi fetvalar vermek olmamalı.

   Şunu açıkça söylemek isterim ki, çoğu öngörülerimde yanılmadım, yanıldıklarım dada  yüzde 10-20 arası yanılma payım olmuştur. Hata yaptığımıda açıkça söyler, kabullenirim.

      Gönen Ak partiden  toplumda sevilip sayılan güçlü bir aday çıkaramaz sa Hayati Köse yeniden Gönen belediye başkanı olabilir.

 Bunu buraya not edin. Şu anda  seveni var, sevmeyeni  var, olur diyeni var, olmaz diyeni var her şey konuşuluyor. Ama bir de gerçekler var, eski küskünlerden çok sevdiğim bir arkadaşım geçen hafta  önüme geçti, kulağıma fısıldadı. Hayatiye kızdık iki dönemde Hüseyin'e verdik ama o da bizi bin pişman etti,  heralde Hayati ile yeniden barışacağız dedi. 

Ha bana sorarsanız ben sapına kadar, köküne kadar Ak Partiliyim, hiçbir yerde münafıklık yapmadım, saklamadım. Hiçbir partiye prensibim gereği üye de  olmadım. Ancak eşim Ak Partinin üyesi, tabiiki atmadılar ise. Sormak lazım üyeliği devam ediyor mu. Belkide atmışlardır. Duyduğuma göre beni pek  sevmiyorlarmış.  Zaten severlerse bendede bir problem var derim, şüphelenmeye başlarım. Şimdi artık  duyduğuma göre partiye üye yapmak moda değil, partriden atmak modaymış. Her parti yeni üye yapmalarla övünür, bizimkiler de atmakla övünüyormuş.

  Ha Hayati Köse  bağımsız mı olur, DP denmi, Ak Partidenmi, CHP denmi olur onu bilemem. Ne olacak ki, bağımsız olur, kazanır, üç ay sonra Ak Partiye geçer bu kadar basit. Büyük bir kitlenin oyunu almış, temsil yetkisi ve teveccühünü kazanmış birisi, iktidar partisine üye olmak için müracaat etse kabul etmeyeceklermi.  Kabul etmeme gibi bir ihtimalleri var mı sizce.

Ha isterimki, belediye başkanı mutlaka iktidar partisinden  olsun ki  koordine  ve hizmet bütünlüğü sağlansın, haha fazla hizmet alsın. Şimdi mevcut  yapıda varmı böyle bir şey yok.

   Beni sevmesinler, yanlış  adamlar benden hoşlanmasınlar. Yanlış adamların sevmedikleri kişi olmakdan gurur ve büyük bir mutluluk duyuyorum. Bir yazımda yazmıştım, dostlarımla gurur duyduğum gibi, düşmanlarımla da gurur duyuyorum.

Yanlış adamlar, yamuk adamlar, topluma zararlı  mahluklar  beni sevmesinler, benden nefret etsinler istiyorum, aleyhimde konuşsunlar istiyorum. Bunuda yapıyorlar zaten, ne mutlu bana. Onlara teşekkür ediyorum.

Akil insanlar Gönene de lazım. Gazeteler gerçekleri yazmıyor,  yazamıyor. Herkes kendi gazetesini çıkarınca, ta  Karadenizlerden, İstanbullardan  tutup Gönen'e gelip  gazetecilik yapanlar da olunca gerçekler anlaşılamıyor.

     Bir gazete de son zamanlarda zorlama yorum haberle, Bülent Canın kardeşinin üzerinden  haber yapmaya, Bülent  Can'a güya vurmaya, İlçe Tarım idaresinede  çamur atmaya yelteniyor. Yazık çok yazık, gazetecilik, habercilik tetikçilik olmuş. Kınıyorum. Onun için bana ara sıra tanışmalarımda gazeteci dediklerinde hayır gazeteci değilim, televizyon programcısıyım diyerek düzeltme yapıyorum. Hiç olmazsa televizyon programcıluığı bu kadar yıpratılmış bir meslek değil.

Güzel günler, Güzel bir Gönen  dileğiyle… 

7.4.2013 kadirdemicankesiftv@hotmail.com Gsm: 0536 6062730

 

 1660 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret412738
Çobanla Başbaşa
Emlak Videoları
Keşif TV Ptogramları
satılık Araziler
Köyler Mahaller
Gönen Köyleri
Manyasın Köyleri
Hava Durumu
Anlık
Yarın
32° 34° 17°
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68495.7077
Euro6.28036.3054