Gönen de Tek Bayan Muhtar Adayı Emine Erol

Gönen de Tek Bayan Muhtar Adayı

Emine Erol
     Emine Erol 43 yalında bir hanım. Cesur mu cesur.
Ticar
 etle ilgileniyor, şehrin ve mahallesinin sorunlarına duyarlı. Projeleri var, hedefleri, hayalleri, rüyaları var. Hanımlar da kendini ispatlayabilirler, muhtar olabilirler, proje üretebilirler, hizmet edebilirler demiş ve örnek omaya çalışmış. 

Kollarını sıvamış, cesaretini toplamış ve Rüstem Mahalelsi muhtarlığıda o da aday olmuş.
Toplam iki aday varmış, yani mevcut muhtar kaç dönemdir yapıyormuş. Şimdilerde karşısını bir hanım muhtar adayı olarak Emine hanım çıkmış.

  Foto Karacanın yanındaki gazete büfesini işletiyor, Sehhat Büfenin sahibi. Kocası Danonede işçi olarak çalışıyor. Çarşı içindeki ve merkezdeki büfeyi muhtarlık gibi değerlendiririm ve mahalleme hizmet ederim demiş.
Hasan Yener, Nihal İncioğlu, İsmet Salı, Nazmi Çınar, Özge Alım, Sevcan Yeşiloğlu ve Leyla Yazar da azaları.
     Emine Hanım anlatıyor biz dinliyoruz."  Doğalgaz olmayan yerlere doğalgaz getireceğiz,  hırsızlık olayları ve tinercilerden kurtulmak için mobese kamareları kuracağız, kıs meslek lisesi öğrencileri için tatlısu getireceğiz, ihtiyacı olanlara kömür ve yiyeyen, hastası olanlara hasta aylığı konusunsa çalışacağız, yolalra düzen ve bakım yaptırmaya çalışacağız,  çay boyunda yaşayan aileler için içki içenlere karşı önlem almaya çalışacağız. Daha bir çok projelerimiz var, yeter ki bize bir fırsat, imkan versinle diyor.
        Diyor ki Emine hanım " muhtarlığa aday oldum, büyük engelelrle karşılaştım. Yapıştırdığım el ilanlarını söküp atıyorlar, emniyete ve zabıtaya şikayet ediyorlar, emniyete ifade vermeye gittim, seçim kuruluna ifadeye gittim.  Oralarda da  yakışıksız davranışlar  ve olumsuz tavırlar gördüm. Bir bayan muhtar olamazmı, hani nerede eşitlik, nerede demokrasi, insan haklarına saygı. Çok zorluklar çıkarıyorlar. Ama yılmak yok, kapı kapı dolaşıp hizmetlerimi, projelerimi anlatacağım. Ve inşallah muhtarlığı kazanacağım. Sonrada bütün sözlerimi tutacağım. diyor.
Keşifin Yorumu:
Emine Erol hanımı gerçekten kutlarız. Medeni bir casaret örneği göstermiş ve erkek egemen toplumda bir hanım olarak adaylığını açıklayabilmiş.
Gönen ve köylerinde bildiğimiz kadarıyla başka bayan muhtar adayı yok. Keşke olsa. Geçen dönem Gökçesu köyünde Adile Çalık ablamız muhtar olmuş ve 5 yıl başarılı hizmetlere imza atmıştı. 
Mahalle muhtarı Gönende hiç olmadı. Keşke olsa da hanımlar adına bir model ortaya sunabilse.
Emine hanımın el ilanlarını duvarlardan ve direklerden  kimler topladı bilemiyorum ama yapılan iş bir  zorbalıktır, mandallıktır. Yasaksa kimse ilan asmasın, serbest ise kimse karışamaz. 
Demokrasi yarışında herkes demokrat olmalı. Biz ne muhtarlar biliyoruz 20-25-30 yıldır ve hatta babadan oğula  geçen krallık gibi örnekler var. Halk seçer, seçilir amenne bir şey diyemeyiz. Ben şahsen bir kişinin 2 dönem muhtarlık yapmasını savunuyorum. Hani bilemedin 3 dönem. Halk da bilinçlenmeli. Gençlere, hanımlara, sosyal insanlara fırsatlar sunmalıyız.2672 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AraziTV
Örnek Prefabrik Evler
Çobanla Başbaşa
Örnek Prefabrik Evler
Gönen Köyleri
Önemli Linkler
Manyasın Köyleri
Önemli Linkler
Keşif Dergisi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret458910
Hava Durumu
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.28098.3141
Euro10.065710.1060