Gönen Yağmur Duasına Çıktı

Gönen Yağmur Duasına ÇıktıKış aylarının tüm ülke genelinde kurak geçmesinin ardından, Gönen de yağmur duasına çıkıldı.

Gönen Ovası Sulama Birliği öncülüğünde Gönen Müftülüğünün de katılımlarıyla yapılan yağmur duasının ilki 25 Mart Salı günü Gönen barajı kenarında yapıldı.

Otobüslerle baraj kenarına giden çiftçiler ve Gönen halkı, burada tören daha başlamadan şiddetli yağmurla karşılaştılar. Daha sonra bu alandaki tören iptal edilerek Muratlar köyü camiinde devam edildi. Namazın sonunda  Gönen Müftüsünün  kıldırdığı iki rekat   istiska namazının ardından ayakta, eller açılarak topluca yağmur duası yapıldı. Duanın sonunda vatandaşlara Sulama Birliği tarafından pilav ayran ikram edildi.

Yağmur duasının ikincisi de 26 Mart Çarşamba günü Sarıköy de yapıldı. Saat 11.00 da Sarıköy kapalı Pazar yerinde başlayan programda Gönen Müftülüğünde görevli ünlü hafızlar ve imam hatipler Kuranı Kerim Tilavetinde bulundular. Gönen müftüsünün verdiği uzun süren vaazdan sonra, öğle namazı Sarıköy Stadında kılındı. Namaz sonrası yine iki rekat  istiska namaz kılındı ve topluca dua edildi. Hanımların da törene katıldığı ve erkeklerin arkasında saf tuttuğu törene  iki bine yakın vatandaş katıldı.

Sulama Birliği Başkanı Bülent Can yaptığı açıklamada, inşallah Allah rahmetini esirgemeyecek. Biz tedbirlerimizi de alıyoruz dedi. Yağmur Duası programının üçüncüsü ve sonuncusu ise 27 Mart Salı günü Gönen de kapalı pazar yerinde yapılacak.

1717 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AraziTV
Örnek Prefabrik Evler
Çobanla Başbaşa
Örnek Prefabrik Evler
Gönen Köyleri
Önemli Linkler
Manyasın Köyleri
Önemli Linkler
Keşif Dergisi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret458910
Hava Durumu
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.28098.3141
Euro10.065710.1060