Anasayfa


     Basın Açıklamaları

   
Ürün Kodu : Basın Açıklamaları
Üretici : Basın Açıklamaları
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar  

    Önemli Açıklama. 

 Bazı dostlarımız bizim programımızda niye yoktun, gelmedin, önemsemedin gibi serzenişlerde bulunuyorlar. Biz her şeyi önbeseriz, değerli buluruz. 
Emeğe, farklılığa, hizmet eden, eser üretene çok itibar ederiz. 
Ancak, hem Keşif Dergisi gibi mükemmel bir eseri hazırlamak, hem de OlayTV ve EvrenTV gibi iki tane uydu kanalına TV programı hazırlamak zor iş olsa gerek. 
İnsan, yardımcı yok. Yalnız başımıza yetişmeye çalışıyoruz. Cemiyetleri, programları belediye anonsundan takip edemeyiz, çağrılmayan, davet almadığımız yere de asla gitmeyiz. 
Davet aldığımız yerlere de önemli bir iş yapacaksak, hayra, hizmete vesile olacaksak gideriz. Gittiğimiz etkinlikleri de mutlaka çeker, Dergi, TV Programı ve İnternet vasıtasıyla tüm dünyaya duyurur yayınlarız. 
Çektiğimiz fotografları da, eseri de öyle parayla satmayız, saklamayız, yayınlar herkesin kullanımına sunarız. 
Etkinliklerini önemseyenler, bizi önemseyenler, programlarını geniş kitlelere duyurmak isteyenler bizi arasınlar, davet etsinler diyoruz.
Zamanımız, programımız uygunsa katılır, gerekeni yaparız.

Keşif Ekibi A.Kadir Demircan 8.5.2014 
İletişim: 05366062730 kadirdemircankesiftv@hotmail.comGönTAM dan Büyük Bir Proje Daha

Gönen Rehberi 
Gönen Köyleri
Gönen'den Yükselenler
                       Kitapları Hazırlanıyor. 

 

GönTAM Yönetim  Kurulu ve  Keşif Dergisi  Yayın kurulu toplantısı yapıldı. Gönen  ile  ilgili çok güzel kararlar alındı. 
4 ay içinde Gönen Rehberi Kitabını, Gönen Köyleri Kitabını, Gönenden Yükselenler Kitabını Keşif Dergisi Özel Sayıları olarakçıkarma kararlarının altına imza atıldı.
  Çalışma başladı. İnşallah 3 ayrı proje Gönenne kazandırılacak

Gönen Rehberi 

Gönen Rehberi, Gönen Telefon Rehberi, Gönen İş Ticaret Dünyası, Gönen’in Fotoğraflarla tanıtımı, Gönen ile ilgili önemli bilgiler yer alacaktır. Renkli- resimli  14x30 Cm bir  ebatlarında bir kitap olacaktır.

Kitap Gönen Rehberi internet sayfası olarak da yayınlanacaktır.

Gönen Köyleri

Gönen’in tüm köyleri ve mahalleleri,  köy, mahalle ve muhtarlara ait fotoğrafları ile birlikte yer alacaktır. Köy ve mahallelere ait önemli istatistik ve coğrafi bilgilere de yer verilecektir.

Bütün köy ve mahalleler gezilecek, fotoğraf ve kamera ile çekilecek,  köylere özel internet sayfası yapılacak, fotoğraf ve video film olarak da yayınlanacaktır.

Kitap Gönen Köyleri  internet sayfası olarak da yayınlanacaktır.

Gönen'den Yükselenler

Geçmiş’den günümüze kadar uzanan zamanda, Gönen’e hizmeti olanlar,  Gönen’li olup da yurt içi ve yurt dışında önemli görevlerde bulunanlar ve üne kavuşanlar ile çeşitli şekillerde yad edilmesi ve unutulmaması gerekenlerin yer alacağı bir kitap olacaktır.

Kitap Gönen’den Yükselenler  internet sayfası olarak da yayınlanacaktır.Tamamı renkli, resimli 3 ayrı eser, kısa süre içerisinde,  hazırlanacak ve yayınlanacaktır.
Kaynak ve Destek için 2.000 adet  katkı - destek davetiyesi hazırlanmaktadır.

Katkıda bulunanlardan ve  bağış yapanlardan ilk 100 kişiye, Gönen Üstün Hizmet Ödülü ve Takdirname verilecek, kitabın ilk sayfasında ve Gönen İnternet sitesinde isim listesi olarak yayınlanacaktır.

 

Katkıda bulunan diğer kişi ve kurumlara, katkı oranlarına göre,  Gönen Rehberi Kitabında, Gönen Köyleri Kitabında ve  Keşif Dergisinde  yer verilecektir.

 

14x30 Cm ebatlarındaki bu  üç ayrı eserin hazırlıklarına başlanmıştır.

 Katkıda bulunmak,  Gönen  Rehberi, Gönen Telefon   Rehberi veya Keşif Dergisinde yer almak için bizi arayabilirsiniz.

Proje:  GönTAM

Proje Sorumlusu : Kadir Demircan

 Eserleri Hazırlayan: Kadir Demircan

Yayın Komisyonu:

 Kadir Demircan, Ali Bodur, İsmail Ulutaş, Ali Dökmen, Güray Bağcı, Kaya Karataş, Necmettin Yalım, Sedat  Çınar, Alpaslan Atalan, Ali Poyraz 


Elemanlar Aranıyor
Gönen Rehberi Projesinde Çalışacak - Gönüllü veya Ücretli - Bay Bayan Elemanlar aranıyor.
Bilgi İçin:0536 6062730

 


Anketimiz İçin Bize İsimsiz Mesaj Gönderilmiştir

     İşte Maske Takan Bir Korkağın Mesajı..

         İsim : Aşıkrecaizade
  1. Konu : Tebliğ

    Mesaj : Allahtan kork ve tarafsız ol. Birinci gösterdiğin şahsı Gönende kimse sevmiyor ve istemiyor. Seni tutanların düdüğünü çalmaktan vazgeç ve Allahtan af dile

    Açıklama.
    ...
    Adı ve telefonu olsaydı bilgilendirecektik. Ama korkak ve kaçak güreştiği için kendine cevap veremedik. Bu mesajı okursa bilsinki: Bizim seçim için kamuoyu anketimizin tarafsızlığından kimsenin şüphesi yoktur. Kimsenin tıklama dışında bir müdehalesi yoktur. Herkes bir adresten sadece bir defa tıklama hakkına sahiptir. Kimseye anket için sormayız, izin almayız. Yönetim merkezimiz vardır, GönTAM bağımsız tarafsız bir sivil toplum kuruluşudur. GönTAM Yönetim Kurulu 18.10.2013


Keşif Haberciliğinin  Vizyonunu Bilelim


Biz masa başında çakma haberler üretmiyoruz

 Biz şehir  baltacılarına yayınlarımızda yazı yazdırmıyoruz,  yazı yazacak serseriler  aramıyoruz

Biz haber yap para kap mantığı ile  çıkar haberciliği yapmıyoruz..

Biz siyasi habercilik yapmıyoruz, objektif, tarafsız, bağımsız, bağlantısız,  bilimsel bir habercilik yapıyoruz. Herkese eşit mesafedeyiz…

Biz iş, işletme, kişi, kurum, konu ayrımı yapmadan her haberi yapıyoruz…,

Biz pozitif  ve bilimsel habercilik yapıyoruz

Biz gazete ve gazeteci değiliz,  gözlemciyiz, araştırmacıyız…

Bizim kalemimiz bu güne kadar hiç mi hiç satın alınamadı,  kiralanamadı, yönlendirilemedi, yönetilemedi, susturulamadı …

Bizim arkamızda, önümüzde hiç bir güç ve sermaye yok. Halkın ve hakkın gücüne dayanarak işlerimizi yapıyoruz.

Sizin sevmediğinizi biz de sevmiyoruz, sizin sevdiğinizi biz de seviyoruz.

Biz  bu güne kadar yayınlarımızda hiçbir kimseye iftira atmadık, hakaret  etmedik, yalan asla yazmadık, çakma habercilik, mevsimlik  gazetecilik yapmadık.

Biz bu güne kadar bir tane sahte hesap açmadık, maske takarak kimseye çamur atmadık, alçaklık yapmadık, yapanları teşhir ettik.

Biz kimliği belli olmayan facebook hesaplarını kabul etmedik, dikkate almadık, inanmadık, şikâyetçi olduk,  kim ve hangi görüşten olurlarsa olsunlar onların sahtekâr olduğunu, sahtekârlık yaptıklarını ve insan olamayacaklarını söyledik.

Biz bu toprakları karşılıksız seviyoruz ve yaptığımız her şeyi Allah rızası gözeterek yapıyoruz…

Bizim yaptığımız işlerde Allahın rızasını gözetmek ve kazanmaktan başka hiçbir hedefimiz, gayemiz, beklentimiz olmadı ve asla olmayacak ta.


Bizi sevenlere, takip edenlere, destekleyenlere diyoruz ki bizi takip etmek ve desteklemekten asla pişmanlık duymayacaksınız.

Biz 2004 yılında kurulduk 9 yıldır aynı ekip, aynı yönetim ve aynı düşünce ile yolumuza, güçlenerek, yenilenerek, teknolojiye ayak uydurarak devam ediyoruz.

Bizi sevenlere diyoruz ki; Keşif Dergisi Ulusal yayınlarımızla, Keşif TV Belgesel Haber Programlarımızla,  İnternet Yayınlarımızla, GönTAM Sivil Toplum Hizmetlerimizle, sizlere hizmet sunmak, güzellikleri birlikte paylaşmak, sevaplara birlikte ortak olmak istiyoruz. Halka hizmet Hakka hizmettir düsturundan hareket ediyoruz.

Bizi sevenlere diyoruz ki, bizi desteklemeye devam edin, yanlışlarımız için sizden uyarı ve eleştiri, doğrularımız içinde paylaşım ve destek bekliyoruz.

Kadir Demircan

Keşif Habercilik Hizmetleri Editörü

GönTAM Tanıtım Araştırma Merkezi Derneği Başkanı

0536 6062730

kadirdemircankesiftv@hotmail.com

Gönen Balıkesir Türkiye

www.kesiftv.net  www.turkiyeiskulubu.com  www.suru-ciftcitv.net www.gonengontam.netBelediye Başkan Aday Adayları
Radyo Venüste Konuğumdur 
10.10.2013 den itibaren
  Yarından itibaren her gün Radyo Venüs de  91.5 de  Canlı Keşif Sohbetleri programına bütün aday adayları arkadaşlarım davetlidir...
     Sınırsız süre canlı yayına konuk olmak isteyenler, adaylıkları ve projelerini halkla paylaşmak isteyenleri programıma, radyo venüse davet ediyorum...  Her programa bir konuk alınacaktır, İntediğiniz günü kendiniz belirleyeceksiniz. Pazartesi-Salı-Çarşamba- Perşembe ve Cuma günleri saat 14.00 dan sonra programlar yapılacaktır

Konuk OLmak İçin: Kadir Demircan 05366062730 
http://www.gonenradyovenus.com/yeni/


Değerli Gönenliler


Yerel Seçimlere Çok Az  Bir Zaman Kaldı 30.9.2013

Değerli Gönenliler

Yerel Seçimlere Çok Az  Bir Zaman Kaldı

Beş Yıl Süre İle İçinde Yaşadığımız Şehri Yönetecek Bizlere Hizmet Edecek Belediye Başkanları Seçilecek

Bu Seçimde İlk Defa Köyler de Belediye Başkanlığı Seçiminde Oy Kullanacak

 

Gönen’in Bir Çok Sorunları Var- Yapılacak Çok İşler Var

Beş Yıl Boyunca Pişman Olmamak İçin, Mutlu ve Huzurlu  Yaşam İçin, Gönen’i Modern Bir Kent Yaparak  Türkiye ve Avrupa Standartlarında  Bir Şehir Yapmak İçin

Hepimize  Çok Önemli Görev Düşüyor

Uyumayalım, Uyanık Olalım, Nemelazımcı Olmayalım

Göneni Ehil Ellere, Güvenilir Kişilere, Projeleri, Hedefleri, Heyecanı Olan Kişilere, Gönen’i Koltuk ve Makam İçin değil Hizmet Aşkı İçin Sevenlere Teslim Edelim

 

Gönen için Seçeceğimiz Belediye Başkanında Şu Özellikleri Arayalım

 

1.Kesinlikle Gönenli Olmalı. Gönene dışarıdan, yanlardan, kıyılardan sonradan yerleşme olmamalı.

2.Üniversite mezunu olmalı.

3.Kendi işlerinde başarılı ve göz doldurmuş takdir toplamış iş ve hizmetler yapmış olmalı.

4.Sivil toplumcu  olmalı. Gönüllü çalışmalar ve organizasyonlarda bulunmuş olmalı. Sırf kendi dünyalık menfaatleri için çalışıp çabalamış  görünümde ve kişilikte  olmamalı.

5.Halkla barışık olmalı, halktan kopuk olmamalı.

6.Belli bir kişinin, grubun, hizibin, çevrenin, oluşumun içinde veya adayı olmamalı.

7.Kendiliğinden ortaya çıkıp illa ben olacağım deyip kendine büyük vasıflar yükleyenler, kendini övenler asla olmamalı.

8.Halkla  kavgalı, çeşitli  olumsuz hal ve hareketleriyle toplum içinde yıpranmış, halkın nefretini kazanmış, gruplaşmaların, hizipleşmelerin, kutuplaşmaların içinde veya öncüsü olmuş, tartışmalı  ve güvenilmez kişiliği olan   kişiler olmamalı.

9.Konumu ve  kişiliği gereği kendini öne çıkaramayan veya çıkarmayan, üstün hizmet ve başarıları olan, halk içinde sevilip sayılan, tabanı ve çevresi olan, halkla barışık, toplumda olumsuz yönleri görülmeyen, belediye başkanlığını en iyi şekilde yapabileceğine inanılan ve güvenilen  kişiler araştırılmalı, bulunmalı ve teklif görülülüp aday gösterilerek  belirlenme yöntemi tercih edilmelidir. (Osmanlı da bu durum böyle uygulanıyordu. Kimse ortaya çıkıp kendini bulunmaz hint kumaşı olarak görmüyordu.  Padişah  öncülüğündeki istişare heyetleri ve aracıları hangi, göreve kimlerin layık olabileceğini araştırıp bulup görev teklifi götürüyorlardı. Valiler, kaymakamlar, belediye başkanları ve çeşitli idareciler  görev ehliyetine sahip kişiler içinden belirleniyordu.

10.  Göneni köyleri ve mahalelleriyle, kültür sanatıyla, tarımı ve hayvancılığı ile, bütün  sorunlarıyla birlikte  tanıyan, bilen kişilerin olmasına önem verilmeli.

11.Projeleri, hedefleri, heyecanı olan kişiler olmalı.

12. İrada sahibi kişiler olmalı. Başkan olduğunda istişareye açık, çıkar ve menfaat grupları veya kişilerin yönlendirmelerine kapalı kişi olmalı. Kendi özgür iradesiyle cesur kararlar verebilen, riziko  ve sorumluluk alabilen kişi olmalı.

13.Kendi çıkar ve menfaatlerini önde tutan değil, halkın, şehrin çıkar ve menfaatlerini önde tutan kişi olmalı. (Başkan olduğunda ilk önce kendine makam arabası alan, kendi  veya yakınlarının işlerine  öncelik veren, şehrin muhtelif yerlerinde ev, arsa, tarla, villa sahibi oluveren, kendine ve yakınlarına çeşitli menfaat sağlamaları konuşulmayacak olan kişiler olmalı.)

14.Yeni yüzler olmalı. Gönen’de 74.000 kişi yaşamaktadır. Bu kadar kişinin içinden onlarca hatta yüzlerce belediye başkanı çıkabilir. Yeni yüzlere, isimlere, heyecanlara yol açılmalı.

 

15. İktidar partisinden olması tercih edilmeli. İktidar partisine ait belediyeler daha fazla hizmet almaktadır. Ancak iktidar partisi  çeşitli sebeplerle kriterlere uygun aday gösteremeyebilirse, o zaman  bağımsızlara veya diğer parti adaylarına destek verilebilir. Kişi seçildikten sonra hizmet almak için  isterse iktidar partisine katılabilir.

16. Kendini işe vermeli, özel işleriyle meşgul olmamalı, takip etmemeli. Seçildikten sonra kendisine ait işlerin takibini bırakmalı ve tüm zamanını, gecesini gündüzünü halkın hizmetine vermeli.

Belediye başkanı seçilirsem işlerim dahada artar, iyileşir düşüncesine sahip olmayan kişiler olmalı.

17. Halkın içinde  ve herkesin çok kolay ulaşabileceği kişi olmalı. Makamında ve otel odalarında vakit geçiren kişi değil, halkın içinde sürekli gezip dolaşan, sorunlarını dinleyen, işçilerin ve çalışmaların bizzat başında olan birisi olmalı.

18.Belediye hizmetleri dışında başka kurumlara ve  işlerine karışmamalı. Belediye başkanının sivil toplum kuruluşlarının işlerine, seçimlerine, adaylarının kimler olacağı ve kimlerin seçileceği, kamu kurumlarının idaresine kimlerin geleceği veya gelmeyeceği, kimlerin sürüleceği veya destekleneceğine karışamamalı, bağımsız ve tarafsız kalmasını bilmeli.

19. Kurum ve kuruluş idarelerine eşit mesafede olmalı, taraf gütmemeli.

20.Önyargısız olmalı, kindar olmamalı. Hizmet götürürken herkese eşit davranmalı, hoşgörülü ve bağışlayıcı olmalı, kimseye ve hiçbir kuruma düşmanlık gütmemeli ve zarar vermemeli.

21. Kucaklayıcı, barışçı, hoşgörülü, hizmet sevdalısı olmalı.

22.Hitabeti güçlü olmalı. İkna edici, toparlayıcı, uzlaştırıcı, barıştırıcı, alçak gönüllü olmalı.

23. Yurt içi ve dışına çıkmış, gezip dolaşmış, çok çevresi ve yönleri olan kişi olmalı.

24. Bütün bu özelliklerin  tamamını veya büyük çoğunluğunu  üzerinde barındıran kişileri bulalım ve onları destekleyelim. Sonra pişman olmayalım. Kendimize ve şehrimize iyilik yapmak istiyorsak lütfen biraz daha uyanık olalım, bilinçli olalım, ilgili olalım.

     Gerçek bir insan, gerçek bir Müslüman, gerçek bir Gönenli çevresinde olup bitenlere ilgisiz kalamaz, kalmamalı diyoruz.

Kadir Demircan

GönTAM 30.9.2013

 

  


Sahte Hasaplarla Mücadele Edelim
kadirdemircankesiftv Facebook adresim-
deki bütün kimliği belirsiz sahte hesapları
sildim ve hiç bir zaman da kabul etmeme 
kararı aldım. 

Bu kararımdan sonra huzur buldum. Sahtekarlığa,
iftiraya, dedikoduya, yalanlcılığa prim vermemek için 
herkese öneriyorum. Temiz ve şeffaf bir toplum, aydınlık 
bir gelecek, huzurlu bir yaşam için sahtekarlara asla 
fırsat vermeyelim, sanal ortamlardaki seviyemizi,
kişiliğimizi ve saygınlığımızı koruyalım. Gerçek
adıyla çirkin sözler sarfedenleri de silelim.
Önerim budur 15.9.2013


Eski Balıkesir Milletvekili  

M. Güv
en Karahanın Vefatı

   Güven Karahan ın vefatı beni çok üzdü. Adeta 
şoke oldum. Mükemmel bir insandı. Ankara da görevdeyken mecliste ziyaret etmişti
m kendisini, bana projelerini anlatmıştı, sıcak, halkla bütünleş
miş, DSP  den seçi
lmiş, bir Müslüman  dı, demokrattı, hizmet ehliydi.  Ne yapalım iyi insanlar iyi atlara binip gidiyorlar. 

Allah mekanını cennet etsin,  başımız sağolsun, Allah sevdiklerine sabır versin. 4.9.2013
                                                                           Kadir Demircan
Basın Açıklaması - GönTAM Basın Klübü


Temel Atma Töreni Çekimleri: 
31.8.2013 tarihinde saat 11.00 da gerçekleşen ve Çevre Orman Bakanı Veysel Eroğlunun da katıldığı programın haberi yapılmıştır. 
Programda çekilen videonun ise yayınlanmamasına karar verilmiştir. Gerekçe olarak: Çevre ve Orman Bakanının  katıldığı büyük törende Gönen Çayı Islah Projesinin de temeli atılacağı ve  açıklanacağı söylenmişti. Ancak bunun böyle olmadığı, açılışta sadece Tahir Ovadaki mutad bir projenin devamı nitelindeki kanal inşaatı projesinin temelinin atıldığı, Gönen halkının beklediği Gönen Çayı Islah ve Arıtma projesiyle ilgili ümit ve beklentilerin boşa çıktığı düşüncesi ve törene Gönen halkının ilgi göstermediği gerçeğinden hareketle, çekilen 1 saatlik açılış programı  videosu yayınlanmadan arşive kaldırılmıştır. Program videosu ve fotografları isteyen herkese ücretsiz olarak verilmektedir. Program çekimi videosu 3 ay arşivde kaldıktan sonra silinecektir. 
Tören fotograflrını sitemizdeki "Törenler" bölümünden görebilir ve alabilirsiniz.

Kamuoyuna önemle duyurulur. 

GönTAM Basın Klübü  Tarih: 01.09.2013  Saat:11.10
 
 
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj
 
 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret409431
Çobanla Başbaşa
Emlak Videoları
Keşif TV Ptogramları
satılık Araziler
Köyler Mahaller
Gönen Köyleri
Manyasın Köyleri
Hava Durumu
Anlık
Yarın
32° 34° 17°
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.53595.5581
Euro6.13716.1617